1 of 1 images
American Tactical Imports Turkey Fowl Shotgun, 20 Gauge, 26 inch barrel, 2 Round Capacity, ATIGKOF20TF26RTCC-FRRMPG
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
This page is for information purpose only
Opticsplanet, Inc. does not sell firearms and does not have a Federal Firearms License (FFL).
Product Info for American Tactical Imports Turkey Fowl Shotgun, 20 Gauge, 26 inch barrel
ATI Turkey Fowl Youth Frame 20 Gauge 3" 2rd 26" Over/Under Vent Rib Barrel Synthetic Stock![]()
Specifications for American Tactical Imports Turkey Fowl Shotgun, 20 Gauge, 26 inch barrel:
| Manufacturer: | American Tactical Imports |
| Gun Make: | ATI |
| Gun Model: | ATI Turkey Fowl |
| Gun Type: | Shotgun |
| Gauge: | 20 |
| Barrel Length: | 26 in |
| Action Type: | Over-Under Breech |
| Shotgun Chamber Length: | 3 in |
| Magazine Capacity: | 2 Round |
| Height: | 3 in |
| Width: | 9 in |
| Length: | 31.5 in |
| Color: | Natural Camo |
Package Contents:
- American Tactical Imports Turkey Fowl Shotgun, 20 Gauge, 26 inch barrel
American Tactical Imports Turkey Fowl Shotgun, 20 Gauge, 26 inch barrel Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- American Tactical Imports Turkey Fowl Shotgun, 20 Gauge, 26 inch barrel, 2 Round Capacity, ATIGKOF20TF26RTCC-FRRMPG , MPN: ATIGKOF20TF26RTCC , UPC: 810113112299 , Code: AT4-FS3-TCSH002-ATIGKOF20TF26RTCC-FRRMPG
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare







































