Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 7 in
- Overall Length:
- 13 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Color:
- Black
Code: 159-KN1-EX0312BLKO-0410000312BLK-O
MPN: 04.1000.0312/BLK-O
UPC: 871373580785
Product Info for Extrema Ratio Suppressor Ordinanza G.I.S. 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
13" (33.02cm) overall. 7" (17.78cm) black MIL-C-13924 burnished double edge Bohler N690 stainless dagger blade. Black textured nylon handle. Steel guard and pommel. Glass breaker. Black nylon belt sheath. Boxed.![]()
Specifications for Extrema Ratio Suppressor Ordinanza G.I.S. 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Extrema Ratio |
| Blade Length: | 7 in |
| Overall Length: | 13 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Weight: | 1.84 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Length: | 33.02 cm |
Package Contents:
- Extrema Ratio Suppressor Ordinanza G.I.S.
Extrema Ratio Suppressor Ordinanza G.I.S. 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Extrema Ratio Suppressor Ordinanza G.I.S. 7.00 in Fixed Blade Knife, 0410000312BLKO , MPN: 04.1000.0312/BLK-O , UPC: 871373580785 , Code: 159-KN1-EX0312BLKO-0410000312BLK-O