Tap Tap to Zoom
Product Info for SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights, P320 Sub-Compact/XCompact, 9mm Luger, 3.6 in Barrel, Optic Ready, PVD Stainless Steel, Coyote Brown, 8900951
The SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights, P320 Sub-Compact/XCompact, 9mm Luger, 3.6 in Barrel, Optic Ready, PVD Stainless Steel, Coyote Brown, 8900951 Gun Make: SIG Sauer, Gun Model: SIG Sauer P320, Caliber: 9mm Luger, Gun Frame Size: Sub-Compact, Optic Cut: Leupold DeltaPoint Pro, Color: Coyote Brown, Length: 3.6 in, Finish: PVD, Fabric/Material: Stainless Steel, Additional Features: For use with the standard 9MM, 3.6in non-threaded or 4.3in threaded barrels, Included Accessories: XRAY3 Day/Night Suppressor Height Sights, Condition: New. is here at OpticsPlanet with fantastic discounts Up to 37% Off! Please also check out more options for SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly P320 Sub-Compact/XCompact/X-Full Size 9mm Luger w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights.
Purchase your new SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights, P320 Sub-Compact/XCompact, 9mm Luger, 3.6 in Barrel, Optic Ready, PVD Stainless Steel, Coyote Brown, 8900951 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
SIG SAUER 8900951: Pro-Cut Slide Assembly w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights, P320 Sub-Compact/XCompact, 9mm Luger, 3.6 in Barrel, Optic Ready, PVD Stainless Steel, Coyote Brown
Features of SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly P320 Sub-Compact/XCompact/X-Full Size 9mm Luger w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights
- XRAY3 Day/Night Suppressor Height Sights;
- Durable Nitron Black/PVD Coyote Brown Finish;
- Stylized Relief Cuts;
- Removable Optics Plate with Top Accessible Screws;
Package Contents:
- SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly P320 Sub-Compact/XCompact/X-Full Size 9mm Luger w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights
Specifications for SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights, P320 Sub-Compact/XCompact, 9mm Luger, 3.6 in Barrel, Optic Ready, PVD Stainless Steel, Coyote Brown, 8900951
| Gun Make | SIG Sauer |
| Gun Model | SIG Sauer P320 |
| Caliber | 9mm Luger |
| Gun Frame Size | Sub-Compact |
| Optic Cut | Leupold DeltaPoint Pro |
| Color | Coyote Brown |
| Length | 3.6 in |
| Finish | PVD |
| Fabric/Material | Stainless Steel |
| Additional Features | For use with the standard 9MM, 3.6in non-threaded or 4.3in threaded barrels |
| Included Accessories | XRAY3 Day/Night Suppressor Height Sights |
| Condition | New |
Buy Together & Save Even More!
-
SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights, P320 Sub-Compact/XCompact, 9mm Luger, 3.6 in Barrel, Optic Ready, PVD Stainless Steel, Coyote Brown, 8900951 -
Save $15.00 on Killer Innovations Velocity For Sig P320 X-Compact Pistol Barrels, TiN, Gold, SIGBT403GLD