Tap Tap to Zoom
Product Info for SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights, P320 Sub-Compact/XCompact, 9mm Luger, 4.7 in Barrel, Optic Ready, PVD Stainless Steel, Coyote Brown, 8900953
The SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights, P320 Sub-Compact/XCompact, 9mm Luger, 4.7 in Barrel, Optic Ready, PVD Stainless Steel, Coyote Brown, 8900953 Gun Make: SIG Sauer, Gun Model: SIG Sauer P320, Caliber: 9mm Luger, Gun Frame Size: Full Size, Optic Cut: Leupold DeltaPoint Pro, Color: Coyote Brown, Length: 4.7 in, Finish: PVD, Fabric/Material: Stainless Steel, Additional Features: For use with the standard 9MM, 4.7in non-threaded or 5.5in threaded barrels, Included Accessories: XRAY3 Day/Night Suppressor Height Sights, Condition: New. is here at OpticsPlanet with unbelievable prices Up to 37% Off! Please also check out more options for SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly P320 Sub-Compact/XCompact/X-Full Size 9mm Luger w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights.
Purchase your new SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights, P320 Sub-Compact/XCompact, 9mm Luger, 4.7 in Barrel, Optic Ready, PVD Stainless Steel, Coyote Brown, 8900953 from OpticsPlanet today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Factory replacement Pro-Cut Slide Assembly for the P320 Sub-Compact/XCOMPACT size pistols. For use with the standard 9mm, 3.6in/3.9/4.7 non-threaded or 4.3in/4.6/5.5 threaded barrels. Optic ready. Compatibility: ROMEO1-PRO, ROMEO2, Delta Point Pro, and RMR (requires sealing plate) footprint. Warning: Its not compatible with .40, .357, or .45 Calibers. Does not void your firearm warranty. This product is the SLIDE ONLY, (barrel and recoil assembly are not included).
Features:
XRAY3 Day/Night Suppressor Height Sights;
Durable Nitron Black/PVD Coyote Brown Finish;
Stylized Relief Cuts;
Removable Optics Plate with Top Accessible Screws;
Features of SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly P320 Sub-Compact/XCompact/X-Full Size 9mm Luger w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights
- XRAY3 Day/Night Suppressor Height Sights;
- Durable Nitron Black/PVD Coyote Brown Finish;
- Stylized Relief Cuts;
- Removable Optics Plate with Top Accessible Screws;
Package Contents:
- SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly P320 Sub-Compact/XCompact/X-Full Size 9mm Luger w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights
Specifications for SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights, P320 Sub-Compact/XCompact, 9mm Luger, 4.7 in Barrel, Optic Ready, PVD Stainless Steel, Coyote Brown, 8900953
| Gun Make | SIG Sauer |
| Gun Model | SIG Sauer P320 |
| Caliber | 9mm Luger |
| Gun Frame Size | Full Size |
| Optic Cut | Leupold DeltaPoint Pro |
| Color | Coyote Brown |
| Length | 4.7 in |
| Finish | PVD |
| Fabric/Material | Stainless Steel |
| Additional Features | For use with the standard 9MM, 4.7in non-threaded or 5.5in threaded barrels |
| Included Accessories | XRAY3 Day/Night Suppressor Height Sights |
| Condition | New |
Buy Together & Save Even More!
-
SIG SAUER Pro-Cut Slide Assembly w/X-Ray3 Day/Night Suppressor Sights, P320 Sub-Compact/XCompact, 9mm Luger, 4.7 in Barrel, Optic Ready, PVD Stainless Steel, Coyote Brown, 8900953 -
Save $15.00 on Killer Innovations Velocity For Sig P320 X-Compact Pistol Barrels, TiN, Gold, SIGBT403GLD