1 of 2 images
Real Steel Stella Folder Black
2 of 2 images
Real Steel Stella Folder Black
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Black G10
- Additional Features:
- Pocket Clip
- Color:
- Black
Code: RSL-KN-RS7051B-7051B
MPN: 7051B
UPC: 871373562972
List: $99.50Save 54%
$45.99
Product Info for Real Steel Stella Folder Black
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) black coated VG-10 stainless blade. Black G10 handle. Pocket clip. Slip joint. Boxed.![]()
Specifications for Real Steel Stella Folder Black:
| Manufacturer: | Real Steel |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Black G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip |
| Weight: | 0.28 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Real Steel Stella Folder Black
Real Steel Stella Folder Black Orderable Models
List of Orderable Models
- Real Steel Stella Folder 3.00 in Folding Knife, Black G10, 7051B , MPN: 7051B , UPC: 871373562972 , Code: RSL-KN-RS7051B-7051B
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare