1 of 1 images
Smith & Wesson M&P Shield/Shield Plus 9mm Luger Threaded Pistol Barrel, 3.7in, 1/2x28, Black, 13882
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Color:
- Black
- Barrel Length:
- 3.7 in
- Caliber:
- 9mm Luger
- Gun Make:
- Smith & Wesson
- Gun Model:
- Smith & Wesson M&P Shield, Smith & Wesson M&P Shield Plus
- Weight:
- 5 oz
Code: SN-PTB-13882-13882
MPN: 13882
UPC: 022188897326
List: $114.00Save $6.21
$107.79
Product Info for Smith & Wesson M&P Shield/Shield Plus 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
Barrel fits any SHIELD or SHIELD PLUS slide designed for 3.1in Barrel.![]()
Specifications for Smith & Wesson M&P Shield/Shield Plus 9mm Luger Threaded Pistol Barrel:
| Manufacturer: | Smith & Wesson |
| Color: | Black |
| Barrel Length: | 3.7 in |
| Threads per Inch: | 1/2x28 |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Gun Make: | Smith & Wesson |
| Gun Model: | Smith & Wesson M&P Shield Plus, Smith & Wesson M&P Shield |
| Weight: | 5 oz |
Package Contents:
- Smith & Wesson M&P Shield/Shield Plus 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
Smith & Wesson M&P Shield/Shield Plus 9mm Luger Threaded Pistol Barrel Orderable Models
List of Orderable Models
- Smith & Wesson M&P Shield/Shield Plus 9mm Luger Threaded Pistol Barrel, 3.7in, 1/2x28, Black, 13882 , MPN: 13882 , UPC: 022188897326 , Code: SN-PTB-13882-13882
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare