Tap Tap to Zoom
Product Info for Agency Arms Mid Line Match Grade Drop-In Barrel, Fluted, Glock 34
Get increased performance and a more attractive look by upgrading your handgun with a mid-line, match-grade barrel from Agency Arms. These Pistol Barrels made by Agency Arms are constructed from 416R stainless steel with a fluted design and Sargent Standard Ambidextrous design to properly support increased recoil. This Agency Arms Mid Line Drop-In Barrel for Glock 34 has a 1:10 twist rate that has been optimized for increased accuracy and precision. Each Agency Arms Mid Line Glock 34 Barrel is case-hardened to stress standards and properly heat treated to deliver years of service under difficult circumstances. Equip an Agency Arms Mid Line Barrel w/ Fluted Threads for a truer shooting experience that delivers impressive results.![]()
Specifications for Agency Arms Mid Line Match Grade Drop-In Barrel, Fluted, Glock 34:
| Manufacturer: | Agency Arms |
| Fabric/Material: | 416R Stainless Steel |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Gun Make: | Glock |
| Gun Model: | Glock 34 |
| Barrel Length: | 5.21 in |
| Flutes: | Yes |
| Weight: | 7.6 oz |
| Included Accessories: | Barrel Case |
Features of Agency Arms Mid Line Match Grade Drop-In Barrel, Fluted, Glock 34:
- Twist: 1/10
- Quality: 416R Stainless Steel
- Rifling: Pulled broached/ Saami Spec 9mm Rifling
Package Contents:
- Agency Arms Mid Line Match Grade Drop-In Barrel, Fluted, Glock 34
- Barrel Case
Agency Arms Mid Line Match Grade Drop-In Barrel, Fluted, Glock 34 Orderable Models
List of Orderable Models
- Agency Arms Mid Line Match Grade Drop-In Barrel, Fluted, Glock 34, Stainless Steel, 25G34-BML-SS , MPN: 25G34-BML-SS , UPC: 713717024886 , Code: 3AF-BPI-MLG34F-25G34-BML-SS
- Agency Arms Mid Line Match Grade Drop-In Barrel, Fluted, Glock 34, Gold, Titanium Nitride, 25G34-BML-TIN , MPN: 25G34-BML-TIN , UPC: 810166681155 , Code: 3AF-BPI-MLG34F-25G34-BML-TIN
- Agency Arms Mid Line Match Grade Drop-In Barrel, Fluted, Glock 34, DLC, 25G34-BML-DLC , MPN: 25G34-BML-DLC , UPC: 810166681117 , Code: 3AF-BPI-MLG34F-25G34-BML-DLC