Tap Tap to Zoom
Code: 4I8-TG-ALLENCO145-15279
MPN: 15279
UPC: 026509046790
Buy Together and Save
Take the new Allen 12x12in Self-Adhesive Paper Bullseye targets out to the field or local range for some fun target practice. See your impact with these adhesive-backed targets from Allen. Each one shows a different reaction to a bullet impact with a large neon green ring around the black center ring. The smaller outer ring around the ring is for a smaller bullseye, and the larger one is for a splash of color on a fluorescent green background for high visibility. This new GWG Splash of Color Paper targets are the same as the ones used in our popular impact-graphic line, but these new ones use a more modern approach with the addition of a neon center ring, and the outer ring is a brighter, silvery grey. The larger ring of the Self-Adhesive targets shows the smaller bullseyes, and the outer ring is where the user starts to rack their shotgun or rifle. These new 'Ground Breakers' by Allen should prove to be a fun and beneficial edition to your range bag or gear.![]()
| Manufacturer: | Girls With Guns |
| Color: | Teal/Black |
| Fabric/Material: | Paper |
| Quantity: | 5 Pack |
| Height: | 12 in |
| Width: | 12 in |
| Size: | 12x12 in |
| Country of Origin: | USA |