Tap Tap to Zoom
- Pack Size:
- One Size
- Color:
- Olive/Realtree Edge
- Width:
- 8.5 in
- Length:
- 13.5 in
- Height:
- 2 in
Code: AN-BP5-ALLENCO161-19203
MPN: 19203
UPC: 026509044475
Product Info for Allen Terrain Gulch Waist Pack
The Terrain Gulch Hunting Waist Pack provides you with a 300 cubic inch storage capacity, perfect for your essentials when in the field. Featuring dual, quick access, exterior zippered pockets, as well as interior organization, you will have plenty of room for the gear you need. Waist Pack also comes with a built-in carry handle while the waist belt can adjust up to 52-inches. Made in olive and Realtree Edge.![]()
Specifications for Allen Terrain Gulch Waist Pack:
| Manufacturer: | Allen |
| Pack Size: | One Size |
| Gender: | Unisex |
| Pack Application: | Everyday |
| Color: | Olive/Realtree Edge |
| Width: | 8.5 in |
| Length: | 13.5 in |
| Height: | 2 in |
| Design: | Camouflage |
Features of Allen Terrain Gulch 300 Waist Pack
- 300 Cubic Inch Capacity
- Dual Quick Access Exterior Zipper Pockets
- Interior Organization Pockets
- Realtree Edge camouflage
- Built-in Carry Handle
- Waist Belt Adjusts up to 52-inches
Package Contents:
- Allen Terrain Gulch Waist Pack
Allen Terrain Gulch Waist Pack Orderable Models
List of Orderable Models
- Allen Terrain Gulch Waist Pack, Olive/Realtree Edge, 19203 , MPN: 19203 , UPC: 026509044475 , Code: AN-BP5-ALLENCO161-19203