Tap Tap to Zoom
- Color:
- Silver
- Size:
- One Size
Code: 1O-C52-197550-8301076
MPN: 8301076
UPC: 703438830767
Product Info for ALPS Mountaineering Camp Table
Your camping or tailgating experience won't be complete until you try the camp table. This table is perfect for setting your food on after a long hike or throughout the day while you're cheering on your team. It is made of aluminum so it's lightweight, yet sturdy. When it's time to go home, the Camp Table legs and table top fold into a convenient carry bag, which is ideal for transporting and storage.![]()
Specifications for ALPS Mountaineering Camp Table:
| Manufacturer: | ALPS Mountaineering |
| Color: | Silver |
| Size: | One Size |
| Weight: | 6 lb |
| Dimensions: | 28 x 28 x 27 in |
| Frame Material: | Aluminum Frame |
| Height: | 27 in |
| Length: | 28 in |
| Width: | 28 in |
Features of ALPS Mountaineering Camp Table
- Fold-up top with side supports
- Folding aluminum frame
- 4" x 6" x 32" carry bag
Package Contents:
- ALPS Mountaineering Camp Table
ALPS Mountaineering Camp Table Orderable Models
List of Orderable Models
- ALPS Mountaineering Camp Table, Powder-Coated Aluminum, Silver, 8301076 , MPN: 8301076 , UPC: 703438830767 , Code: 1O-C52-197550-8301076
ALPS Mountaineering Camp Table Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- ALPS Mountaineering Camp Table, Clay, 8301070 , MPN: 8301070 , UPC: 703438831702 , Code: 1O-C52-197550-8301070
- ALPS Mountaineering Camp Table , MPN: 8301011 , UPC: 703438830118 , Code: 1O-C52-197550