Tap Tap to Zoom
New Product
- Size:
- One Size
- Color:
- Camo
Code: 79-APR-BE01AP-50175-01
MPN: 50175-01
UPC: 610953218874
Product Info for Benchmade Duck Camo Apron w/Knife Roll
The Benchmade Duck Camo Apron is your essential partner behind the grillbuilt for the heat, the precision, and the craft. Made from heavyweight 100% cotton canvas, it stands up to flames, grease, and long BBQ sessions. Reinforced utility pockets keep tools close. Also doubles as a knife roll.![]()
Specifications for Benchmade Duck Camo Apron w/Knife Roll:
| Manufacturer: | Benchmade |
| Size: | One Size |
| Application: | Cooking |
| Color: | Camo |
| Fabric/Material: | 100% Cotton Canvas |
| Pockets: | Yes |
| Length: | 0.5 in |
| Height: | 31.5 in |
| Width: | 28.5 in |
| Age Group: | Adults |
| Gender: | Unisex |
Package Contents:
- Benchmade Duck Camo Apron w/Knife Roll
Benchmade Duck Camo Apron w/Knife Roll Orderable Models
List of Orderable Models
- Benchmade Duck Camo Apron w/Knife Roll, One Size, 50175-01 , MPN: 50175-01 , UPC: 610953218874 , Code: 79-APR-BE01AP-50175-01