1 of 3 images
Benjamin Ram Horn Fixed Blade Knife, 8.88in Overall, 4.25in, Damascus Steel Blade, Ram's Horn Handle, Leather Sheath, BK-A034
2 of 3 images
Benjamin Fixed Blade Ram Horn
3 of 3 images
Benjamin Fixed Blade Ram Horn Knife, 8.88in Overall, 4.25in, Damascus Steel Blade, Ram's Horn Handle, Leather Sheath, BK-A034
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 4.25 in
- Overall Length:
- 8.88 in
- Blade Material:
- Damascus Steel
- Handle Color:
- Ram's Horn
- Additional Features:
- Lanyard Hole
Code: BNJ-KN1-BKA034-BK-A034
MPN: BK-A034
UPC: 871373572957
List: $80.95Save 14%
$69.99
Product Info for Benjamin Ram Horn 4.25 in Damascus Steel Fixed Blade Knife
Damascus steel blade. Ram's horn handle. Copper bolster(s). Full tang. Lanyard hole. Black leather belt sheath.![]()
Specifications for Benjamin Ram Horn 4.25 in Damascus Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Benjamin |
| Blade Length: | 4.25 in |
| Overall Length: | 8.88 in |
| Blade Material: | Damascus Steel |
| Handle Color: | Ram's Horn |
| Weight: | 0.44 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 22.56 cm |
Features of Benjamin Fixed Blade Ram Horn Knife
- Copper bolster(s)
- Full tang
- Lanyard hole
- Black leather belt sheath
Package Contents:
- Benjamin Fixed Blade Ram Horn Knife
Benjamin Ram Horn 4.25 in Damascus Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Benjamin Ram Horn 4.25 in Fixed Blade Knife, Ram's horn, BKA034 , MPN: BK-A034 , UPC: 871373572957 , Code: BNJ-KN1-BKA034-BK-A034
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare