Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.5 in
- Blade Material:
- 154CM Stainless Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 37U-KN-BTKL03D-BL03D
MPN: BL03D
UPC: 799174100394
Product Info for Bestech Knives Riverstone Linerlock BTKL03D 2.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife
4.13" (10.49cm) closed. 2.5" (6.35cm) satin finish 154CM stainless blade. Black canvas micarta handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Thumb pull. Black nylon zippered storage case. Boxed.![]()
Specifications for Bestech Knives Riverstone Linerlock BTKL03D 2.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 2.5 in |
| Closed Length: | 4.13 in |
| Blade Material: | 154CM Stainless Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.46 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Bestech Knives Riverstone Linerlock Black
Bestech Knives Riverstone Linerlock BTKL03D 2.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Bestech Knives Riverstone Linerlock BTKL03D 2.50 in Folding Knife, BL03D , MPN: BL03D , UPC: 799174100394 , Code: 37U-KN-BTKL03D-BL03D