Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 2.5 in
- Blade Material:
- 154CM Stainless Steel
- Handle Color:
- Champagne G10
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
Code: 37U-KN-BTKL03A-BL03A
MPN: BL03A
UPC: 799174100363
Product Info for Bestech Knives Riverstone Linerlock Champagne 2.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife
4.13" (10.49cm) closed. 2.5" (6.35cm) satin finish 154CM stainless blade. Champagne G10 handle. Extended tang. Thumb pull. Lanyard hole. Pocket clip. Black nylon zippered storage case. Boxed.![]()
Specifications for Bestech Knives Riverstone Linerlock Champagne 2.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 2.5 in |
| Closed Length: | 4.13 in |
| Blade Material: | 154CM Stainless Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Handle Color: | Champagne G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.48 lb |
| Quantity: | 1 |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Bestech Knives Riverstone Linerlock Champagne
Bestech Knives Riverstone Linerlock Champagne 2.50 in 154CM Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Bestech Knives Riverstone Linerlock Champagne 2.50 in Folding Knife, Champagne G10, BL03A , MPN: BL03A , UPC: 799174100363 , Code: 37U-KN-BTKL03A-BL03A