1 of 4 images
Bestech Knives Slyther Linerlock Jade
2 of 4 images
Bestech Knives Slyther Linerlock Jade
3 of 4 images
Bestech Knives Slyther Linerlock Jade
4 of 4 images
Bestech Knives Slyther Linerlock Jade
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.63 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Jade G10
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Green
Code: 37U-KN-BTKG51B1-BG51B-1
MPN: BG51B-1
UPC: 799174101346
List: $80.00Save 15%
$68.00
Product Info for Bestech Knives Slyther Linerlock Jade 3.63 in Stainless Steel Folding Knife
4.75" (12.07cm) closed. 3.63" (9.22cm) stonewash and satin finish 14C28N Sandvik stainless blade. Jade G10 handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for Bestech Knives Slyther Linerlock Jade 3.63 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 3.63 in |
| Closed Length: | 4.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Jade G10 |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.3 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- Bestech Knives Slyther Linerlock Jade
Bestech Knives Slyther Linerlock Jade 3.63 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Bestech Knives Slyther Linerlock Jade 3.63 in Folding Knife, Jade G10, BG51B1 , MPN: BG51B-1 , UPC: 799174101346 , Code: 37U-KN-BTKG51B1-BG51B-1
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare