Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Yellow
Code: 37U-KN-BTKT2111B-BT2111B
MPN: BT2111B
UPC: 799174101186
Product Info for Bestech Knives Supernova Linerlock Gold 3.00 in Stainless Steel Folding Knife
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) satin finish Bohler M390 stainless blade. Gold anodized titanium handle. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Zirconium bolster. Black nylon zippered storage case. Boxed.![]()
Specifications for Bestech Knives Supernova Linerlock Gold 3.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Bestech Knives |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Folding Blade |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.54 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Yellow |
| Age Group: | Adults |
Package Contents:
- Bestech Knives Supernova Linerlock Gold
Bestech Knives Supernova Linerlock Gold 3.00 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Bestech Knives Supernova Linerlock Gold 3.00 in Folding Knife, BT2111B , MPN: BT2111B , UPC: 799174101186 , Code: 37U-KN-BTKT2111B-BT2111B