1 of 7 images
Buck Knives Alpha Hunter Richlite
2 of 7 images
Buck Knives 664 Alpha Hunter Pro Richlite Knife, 8.13in Overall, 3.63in, S35VN, Satin Drop Point Blade, Richlite Handle, Leather Sheath, 13465
3 of 7 images
Buck Knives Alpha Hunter Richlite
4 of 7 images
Buck Knives Alpha Hunter Richlite
5 of 7 images
Buck Knives Alpha Hunter Richlite
6 of 7 images
Buck Knives Alpha Hunter Richlite
7 of 7 images
Buck Knives Alpha Hunter Richlite Knife, 8.13in Overall, 3.63in, S35VN, Satin Drop Point Blade, Richlite Handle, Leather Sheath, 13465
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.63 in
- Overall Length:
- 8.13 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole
Code: RN-KN1-BU664BRS-13465
MPN: 0664BRSB/13465
UPC: 033753164361
List: $265.00Save 15%
$224.99
Product Info for Buck Knives Buck s Alpha Hunter Richlite 3.63 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
Satin finish S35VN stainless drop point blade. Full tang. Lanyard hole. Richlite handle. Brown leather belt sheath.![]()
Specifications for Buck Knives Buck s Alpha Hunter Richlite 3.63 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Buck Knives |
| Blade Length: | 3.63 in |
| Overall Length: | 8.13 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Hunting |
| Weight: | 0.9 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 20.65 cm |
Features of Buck Knives Alpha Hunter Richlite Knife
- Full tang
- Lanyard hole
- Richlite handle
- Brown leather belt sheath
Package Contents:
- Buck Knives Alpha Hunter Richlite Knife
Buck Knives Buck s Alpha Hunter Richlite 3.63 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Buck Knives Buck s Alpha Hunter Richlite 3.63 in Fixed Blade Knife, 13465 , MPN: 0664BRSB/13465 , UPC: 033753164361 , Code: RN-KN1-BU664BRS-13465
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare