Tap Tap to Zoom
- Color:
- Navy Stripe
- Fastener/Closure Type:
- Zipper
- Pack Application:
- Casual
- Gender:
- Female
- Width:
- 6.5 in
- Height:
- 12 in
- Length:
- 10 in
Code: OG-PSS-TSTL-BDP-050
MPN: BDP-050
UPC: 672352010930
Product Info for Bulldog Cases & Vaults Tote Style Purse w/Holster
If you're searching for a great price on the Bulldog Cases & Vaults Tote Style Purse w/Holster, then you've arrived at the absolute appropriate spot..![]()
These Carrying Bags from the professional product specialists at Bulldog Cases & Vaults are fashioned working with heavy duty and reliable materials, to be able to provide you with a product which is going to be useful for many years. Designed using some of the best attainable materials and engineering, these Carrying Bags from the product specialists at Bulldog Cases & Vaults can last you an exceptionally lengthy time.
Bulldog Cases & Vaults has been generating high quality products for a number of years, and the Bulldog Cases & Vaults Tote Style Purse w/Holster is their particular way of showing you just how much they care.
Here at OpticsPlanet, we ensure that it is our obligation to receive the most suitable product for your needs, and presenting the Bulldog Cases & Vaults Tote Style Purse w/Holster is a thing that we are happy to offer.
Specifications for Bulldog Cases & Vaults Tote Style Purse w/Holster:
| Manufacturer: | Bulldog Cases & Vaults |
| Color: | Navy Stripe |
| Fabric/Material: | PU Leather |
| Fastener/Closure Type: | Zipper |
| Pack Application: | Casual |
| Gender: | Female |
| Age Group: | Adults |
| Weight: | 2.25 lb |
| Pockets: | Yes |
| Width: | 6.5 in |
| Height: | 12 in |
| Length: | 10 in |
| Hand: | Ambidextrous |
Features of Bulldog Cases & Vaults Tote Style Purse w/Holster
- Universal fit color matched holster included (fits most small autos and revolvers)
- 1 Large zippered main compartment
- Holster compartment has ambidextrous locking zipper access
Package Contents:
- Bulldog Cases & Vaults Tote Style Purse w/Holster
Bulldog Cases & Vaults Tote Style Purse w/Holster Orderable Models
List of Orderable Models
- Bulldog Cases & Vaults Tote Style Purse w/Holster, Navy Stripe, Navy, BDP-050 , MPN: BDP-050 , UPC: 672352010930 , Code: OG-PSS-TSTL-BDP-050
Bulldog Cases & Vaults Tote Style Purse w/Holster Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Bulldog Cases & Vaults Tote Style Purse w/Holster, Cherry Stripe 17 x 12 x 5in, BDP-051 , MPN: BDP-051 , UPC: 672352011517 , Code: OG-PSS-TSTL-BDP-051
- Bulldog Cases & Vaults Tote Style Purse w/Holster, Black/Tan, BDP061 , MPN: BDP-061 , UPC: 672352016574 , Code: OG-PSS-TSTL-BDP061