1 of 1 images
CJRB Silax Fixed Blade Desert
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 5.13 in
- Overall Length:
- 9.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Desert Tan G10
- Color:
- Brown
Code: 4PR-KN1-J1921BBDE-J1921B-BDE
MPN: J1921B-BDE
UPC: 193125008126
List: $93.99Save $6.00
$87.99
Product Info for CJRB Silax Desert 5.13 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
9.75" (24.77cm) overall. 5.13" (13.03cm) black PVD coated AR-RPM9 stainless blade. Desert tan G10 handle. Full tang. Cord lanyard. Tan Kydex sheath. Boxed.![]()
Specifications for CJRB Silax Desert 5.13 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | CJRB |
| Blade Length: | 5.13 in |
| Overall Length: | 9.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Desert Tan G10 |
| Weight: | 0.4 lb |
| Color: | Brown |
| Length: | 24.77 cm |
Package Contents:
- CJRB Silax Fixed Blade Desert
CJRB Silax Desert 5.13 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- CJRB Silax Desert 5.13 in Fixed Blade Knife, Desert tan G10, J1921BBDE , MPN: J1921B-BDE , UPC: 193125008126 , Code: 4PR-KN1-J1921BBDE-J1921B-BDE
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare