Tap Tap to Zoom
Code: 4ID-GC-TPDSC01-CITWOWAY
MPN: CITWOWAY
UPC: 753182470351
Protect your weapons in this dual 52" shotgun case designed to fit two shotguns up to 52" in length. Cobra Industries made these Soft Gun Cases with 900D water and tear resistant nylon for extra protection while traveling. This Cobra Industries Shotgun Case w/ 2-Shot 52in also has a DWR finish to prevent water or other elements from impacting the contents of the case. You can carry this soft-sided 52in shotgun case using the carry handle and center grip handle and carry strap, and the dual YKK zippers with quick pulls ensure you can quickly access your shotguns at a moment's notice. Use the included carrying strap to carry the case to your preferred destination. Prevent damage to your guns and gear with this dual-shotgun case.![]()
| Manufacturer: | Cobra Industries |
| Color: | Black |
| Gun Type: | Rifle |
| Length: | 54 in |
| Width: | 10 in |
| Height: | 3.25 in |
| Internal Length: | 53 in |
| Internal Width: | 8.25 in |
| Internal Height: | 3 in |