Tap Tap to Zoom
New Product
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Material:
- Titanium
- Handle Color:
- Bronze
Code: 3SO-KN-CTBJKVG10BLK
MPN: CTBJKVG10BLK
UPC: 753389274851
Product Info for Cobratec Knives Cobratec Blackjack Folder 3" G-10 Black Titanium Brz Scales
Produced to be the perfect utensil for any scenario, the Cobratec Knives Cobratec Blackjack Folder 3" G-10 Black Titanium Brz Scales is outstanding for any time where a high quality edge is the secret weapon to success. These Pocket Knives from the experts at CobraTec Knives were created using high-end blade components that will retain an edge for very long periods of time before requiring consideration. The handle on the Cobratec Knives Cobratec Blackjack Folder 3" G-10 Black Titanium Brz Scales has been constructed to present you with the ultimate hold in pretty much any condition. Here at OpticsPlanet it is our objective to be certain that you depart satisfied, and the Cobratec Knives Cobratec Blackjack Folder 3" G-10 Black Titanium Brz Scales is one of many folding pocket knives that we are pleased to be able to provide our shoppers. For a great way to make sure you're cutting with the very best knives to choose from, purchase the Cobratec Knives Cobratec Blackjack Folder 3" G-10 Black Titanium Brz Scales.
Specifications for Cobratec Knives Cobratec Blackjack Folder 3" G-10 Black Titanium Brz Scales:
| Manufacturer: | CobraTec Knives |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Overall Length: | 7 in |
| Handle Material: | Titanium |
| Handle Color: | Bronze |
| Weight: | 3 lb |
| Dimensions: | 1.50 X 2.85 X 6.10 in |
| Height: | 1.5 in |
Package Contents:
- Cobratec Knives Cobratec Blackjack Folder 3" G-10 Black Titanium Brz Scales
Cobratec Knives Cobratec Blackjack Folder 3" G-10 Black Titanium Brz Scales Orderable Models
List of Orderable Models
- Cobratec Blackjack Folder 3 in G-10 Black Titanium Brz Scales, CTBJKVG10BLK , MPN: CTBJKVG10BLK , UPC: 753389274851 , Code: 3SO-KN-CTBJKVG10BLK