1 of 3 images
Cold Steel 4-Max Scout Lockback DT
2 of 3 images
Cold Steel 4-Max Scout Lockback DT
3 of 3 images
Cold Steel 4-Max Scout Lockback DT
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 4 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Desert Tan Griv-Ex
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Brown
Code: 24-KN-CS62RQDTBK-CS-62RQ-DTBK-BRK
MPN: CS-62RQ-DTBK-BRK
UPC: 813628007692
List: $134.95Save 41%
$79.79
Product Info for Cold Steel 4-Max Scout Lockback DT 4.00 in Stainless Steel Folding Knife
6" (15.24cm) closed. 4" (10.16cm) black finish AUS-10A stainless blade. Desert tan Griv-Ex handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip.![]()
Specifications for Cold Steel 4-Max Scout Lockback DT 4.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Cold Steel |
| Blade Length: | 4 in |
| Closed Length: | 6 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Desert Tan Griv-Ex |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.66 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- Cold Steel 4-Max Scout Lockback DT
Cold Steel 4-Max Scout Lockback DT 4.00 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Cold Steel 4-Max Scout Lockback DT 4.00 in Folding Knife, Desert tan Griv-Ex, CS62RQDTBKBRK , MPN: CS-62RQ-DTBK-BRK , UPC: 813628007692 , Code: 24-KN-CS62RQDTBK-CS-62RQ-DTBK-BRK
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare