1 of 2 images
Cold Steel AD-10 Lockback OD
2 of 2 images
Cold Steel AD-10 Lockback OD
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Green
Code: 24-KN-CS28DDODBK-CS-28DD-ODBK-BRK
MPN: CS-28DD-ODBK-BRK
UPC: 813628007456
List: $224.95Save 29%
$159.99
Product Info for Cold Steel AD-10 Lockback OD 3.50 in Stainless Steel Folding Knife
5.25" (13.34cm) closed. 3.5" (8.89cm) black finish S35VN stainless blade. OD green G10 handle. Thumb stud. Lanyard hole. Pocket clip.![]()
Specifications for Cold Steel AD-10 Lockback OD 3.50 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Cold Steel |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 5.25 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.5 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- Cold Steel AD-10 Lockback OD
Cold Steel AD-10 Lockback OD 3.50 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Cold Steel AD-10 Lockback OD 3.50 in Folding Knife, CS28DDODBKBRK , MPN: CS-28DD-ODBK-BRK , UPC: 813628007456 , Code: 24-KN-CS28DDODBK-CS-28DD-ODBK-BRK
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare