1 of 2 images
Cold Steel Natchez Bowie
2 of 2 images
Cold Steel Natchez Bowie
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
We've got an AWESOME deal for you!
Blazin' Deal
Prices have been cut drastically on this product as part of a special offer. These prices are so low that there's no double-dipping with coupons or any additional discounts, but you'll still get the best deal out there. This offer won't last long, so don't miss out!
- Blade Length:
- 11.75 in
- Overall Length:
- 17 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Color:
- Black
Code: 24-KN1-CS39LMB4-39LMB4
MPN: 39LMB4
UPC: 888151032206
Blazin' Deal
List: $429.99Save 36%
$275.49
Product Info for Cold Steel Natchez Bowie 11.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
17" (43.18cm) overall. 11.75" (29.85cm) satin finish 4034 stainless bowie blade. Black G10 handle. Stainless guard and pommel. Black Secure-Ex belt sheath. Boxed.![]()
Specifications for Cold Steel Natchez Bowie 11.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Cold Steel |
| Blade Length: | 11.75 in |
| Overall Length: | 17 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Weight: | 1 lb |
| Color: | Black |
| Length: | 43.18 cm |
Package Contents:
- Cold Steel Natchez Bowie
Cold Steel Natchez Bowie 11.75 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Cold Steel Natchez Bowie 11.75 in Fixed Blade Knife, 39LMB4 , MPN: 39LMB4 , UPC: 888151032206 , Code: 24-KN1-CS39LMB4-39LMB4
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare