Tap Tap to Zoom
Code: 1WC-FCA-CSCT60TP-CC2410
MPN: CC2410
UPC: 898079002410
Covert Camera T60 T-Post Mount w/rotational Ball Mount allows you to mount your scouting camera on any T-post with 1.5" diameter. This T-Post Camera Mount from Covert Scouting Cameras comes with a T-post clamp with a multi-position camera mounting plate that features 360-degree rotation and adjustability. This simple to use Covert Camera Mount allows you to place your camera at almost any angle in any direction you need it to be. The camera mounting plate slides easily from behind the camera to change the camera's position without having to remove the plate. With the rotational ball mount, you are able to turn your scouting camera for full 360-degree rotation and adjust it to the position you need it to be, covering every inch of space so that you don't miss anything. Take your scouting camera with you wherever your heart desires with Covert Scouting Cameras Covert Camera T-Post Mounts.![]()
| Manufacturer: | Covert Scouting Cameras |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Steel |
| Height: | 10 in |
| Length: | 7.35 in |
| Width: | 6 in |
| Depth/Thickness: | 3 in |
| Package Type: | Clam Pack/ Plastic |
| Included Accessories: | None |
| Gender: | Unisex |
| Age Group: | Adults |
| Fit: | Fits All Cameras |
| Camera Compatibility: | Standard Mount |
| Quantity: | 1 |