Tap Tap to Zoom
14% OFF Firearm Parts + 2% Bucks in the App
- Color:
- Silver
- Finish:
- Polished
- Fabric/Material:
- Stainless Steel
- Barrel Length:
- 4.6 in
- Barrel Twist Rate:
- 1-16
- Flutes:
- No
- Caliber:
- 9mm Luger
- Barrel Material:
- Stainless Steel
- Gun Make:
- CZ
- Gun Model:
- CZ 75 B, CZ 75 BD, CZ 75 B SA
- Weight:
- 3.3 oz
- Gas Block Journal Size-Diameter:
- 0.5 in
- Firearms Threads Per Inch:
- 1/2x28
Code: 6R8-PTB-CZNP06-30188
MPN: 30188
Product Info for CZ Custom CZ 75 B 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
If you're browsing for a great bargain on the CZ Custom CZ 75 B 9mm Luger Threaded Pistol Barrel, then you have found yourself in the right spot..![]()
These Pistol Barrels through the skilled product experts at CZ Custom are designed using long lasting and efficient materials, in order to provide you with product which is going to be effective for quite some time. Designed utilizing some of the very best attainable substances and design, these particular Pistol Barrels from the product professionals at CZ Custom will last an incredibly lengthy time.
CZ Custom has been generating high quality merchandise for a number of years, and the CZ Custom CZ 75 B 9mm Luger Threaded Pistol Barrel is their very own manner of showing you exactly how much they care.
Here at OpticsPlanet, we make it our obligation to receive the perfect product for all your specifications, and showcasing the CZ Custom CZ 75 B 9mm Luger Threaded Pistol Barrel is a thing that we are happy to offer.
Specifications for CZ Custom CZ 75 B 9mm Luger Threaded Pistol Barrel:
| Manufacturer: | CZ Custom |
| Color: | Silver |
| Finish: | Polished |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Barrel Length: | 4.6 in |
| Barrel Twist Rate: | 1-16 |
| Flutes: | No |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Material: | Stainless Steel |
| Gun Make: | CZ |
| Gun Model: | CZ 75 B SA, CZ 75 BD, CZ 75 B |
| Weight: | 3.3 oz |
| Gas Block Journal Size-Diameter: | 0.5 in |
| Firearms Threads Per Inch: | 1/2x28 |
| Gun Type: | Pistol |
Features of CZ Custom CZ 75 B 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
- May Require Fitting
- Gunsmith installation is recommended
Package Contents:
- CZ Custom CZ 75 B 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
CZ Custom CZ 75 B 9mm Luger Threaded Pistol Barrel Orderable Models
List of Orderable Models
- CZ Custom CZ 75 B 9mm Luger Threaded Pistol Barrel, 4.6 in, 1-16, Polished, Silver, 30188 , MPN: 30188 , Code: 6R8-PTB-CZNP06-30188