Tap Tap to Zoom
Free Express Shipping!
- Color:
- Silver
- Finish:
- Polished
- Fabric/Material:
- Stainless Steel
- Barrel Length:
- 4.22 in
- Barrel Twist Rate:
- 1-16
- Flutes:
- No
- Caliber:
- 9mm Luger
- Barrel Material:
- Stainless Steel
- Gun Make:
- CZ
- Gun Model:
- CZ 75 SP01 Shadow 2 Compact, CZ Shadow 2 Carry
- Weight:
- 4.8 oz
- Gas Block Journal Size-Diameter:
- 0.55 in
- Firearms Threads Per Inch:
- 1/2x28
Code: 6R8-PTB-CZNP16-30190
MPN: 30190
Product Info for CZ Custom CZ 75 SP01 Shadow 2 Compact 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
The CZ Custom CZ 75 SP01 Shadow 2 Compact 9mm Luger Threaded Pistol Barrel was developed in order to function as the ideal item for any person in need of an outstanding choice..![]()
These Pistol Barrels through the professional product professionals at CZ Custom are fashioned using dependable and reliable resources, as a way to provide you with product that will be useful for countless years. Made using some of the very best attainable substances and construction, these Pistol Barrels from the product professionals at CZ Custom will last an incredibly long time.
CZ Custom has been making superior quality merchandise for a very long time, and the CZ Custom CZ 75 SP01 Shadow 2 Compact 9mm Luger Threaded Pistol Barrel is their very own way of demonstrating just how much they care.
Right here at OpticsPlanet, we ensure that it is our responsibility to get the best product for all of your specifications, and presenting the CZ Custom CZ 75 SP01 Shadow 2 Compact 9mm Luger Threaded Pistol Barrel is one thing that we are delighted to offer.
Specifications for CZ Custom CZ 75 SP01 Shadow 2 Compact 9mm Luger Threaded Pistol Barrel:
| Manufacturer: | CZ Custom |
| Color: | Silver |
| Finish: | Polished |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Barrel Length: | 4.22 in |
| Barrel Twist Rate: | 1-16 |
| Flutes: | No |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Material: | Stainless Steel |
| Gun Make: | CZ |
| Gun Model: | CZ Shadow 2 Carry, CZ 75 SP01 Shadow 2 Compact |
| Weight: | 4.8 oz |
| Gas Block Journal Size-Diameter: | 0.55 in |
| Firearms Threads Per Inch: | 1/2x28 |
| Gun Type: | Pistol |
Features of CZ Custom CZ 75 SP01 Shadow 2 Compact 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
- Fitting may be required
- Gunsmith installation recommended on barrels
Package Contents:
- CZ Custom CZ 75 SP01 Shadow 2 Compact 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
CZ Custom CZ 75 SP01 Shadow 2 Compact 9mm Luger Threaded Pistol Barrel Orderable Models
List of Orderable Models
- CZ Custom CZ 75 SP01 Shadow 2 Compact 9mm Luger Threaded Pistol Barrel, 4.22 inch, 1-16, Polished, Silver, 30190 , MPN: 30190 , Code: 6R8-PTB-CZNP16-30190