Tap Tap to Zoom
14% OFF Firearm Parts + 2% Bucks in the App
- Color:
- Silver
- Finish:
- Polished
- Caliber:
- 9mm Luger
- Gun Make:
- CZ
- Gun Model:
- CZ TS 2, CZ TS Orange
- Barrel Length:
- 5.2 in
- Barrel Material:
- Stainless Steel
- Barrel Twist Rate:
- 1-16
- Flutes:
- No
- Weight:
- 5 oz
- Gas Block Journal Size-Diameter:
- 0.55 in
Code: 6R8-BPI-CZNP11-30173
MPN: 30173
Product Info for CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Non-Threaded Pistol Barrel
The CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Non-Threaded Pistol Barrel was made in order to be the ideally suited item for anybody needing an exceptional selection..![]()
These Pistol Barrels through the professional product experts at CZ Custom are designed working with heavy duty and efficient components, in order to provide you with a product that will be powerful for many years. Manufactured using some of the most useful available materials and design, these Pistol Barrels through the product specialists at CZ Custom will last you an unbelievably long time.
CZ Custom has been developing top quality products for a very long time, and the CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Non-Threaded Pistol Barrel is their manner of revealing just how much they care.
Right here at OpticsPlanet, we make it our responsibility to receive the best product for your preferences, and featuring the CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Non-Threaded Pistol Barrel is something that we're pleased to offer.
Specifications for CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Non-Threaded Pistol Barrel:
| Manufacturer: | CZ Custom |
| Color: | Silver |
| Finish: | Polished |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Gun Make: | CZ |
| Gun Model: | CZ TS Orange, CZ TS 2 |
| Barrel Length: | 5.2 in |
| Barrel Material: | Stainless Steel |
| Barrel Twist Rate: | 1-16 |
| Flutes: | No |
| Weight: | 5 oz |
| Gas Block Journal Size-Diameter: | 0.55 in |
| Gun Type: | Pistol |
Features of CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Non-Threaded Pistol Barrel
- Fitting may be required
- Gunsmith installation recommended on barrels
Package Contents:
- CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Non-Threaded Pistol Barrel
CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Non-Threaded Pistol Barrel Orderable Models
List of Orderable Models
- CZ Custom CZ TS 2 CZ TS Orange 9mm Luger Non-Threaded Pistol Barrel, 5.2 in, 1-16, Polished, Silver, 30173 , MPN: 30173 , Code: 6R8-BPI-CZNP11-30173