Tap Tap to Zoom
14% OFF Firearm Parts + 2% Bucks in the App
- Color:
- Silver
- Finish:
- Polished
- Fabric/Material:
- Stainless Steel
- Barrel Length:
- 5.8 in
- Barrel Twist Rate:
- 1-16
- Flutes:
- No
- Caliber:
- 9mm Luger
- Barrel Material:
- Stainless Steel
- Gun Make:
- CZ
- Gun Model:
- CZ TS 2, CZ TS Orange
- Weight:
- 5.4 oz
- Gas Block Journal Size-Diameter:
- 0.55 in
- Firearms Threads Per Inch:
- 1/2x28
Code: 6R8-PTB-CZNP12-30172
MPN: 30172
Product Info for CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
If you're looking around for a great offer for the CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Threaded Pistol Barrel, then you have showed up at the ideal place..![]()
These Pistol Barrels through the skilled product professionals at CZ Custom are fashioned using heavy duty and dependable materials, in order to provide you with a product that is going to be beneficial for a long time. Made using some of the best available substances and engineering, these Pistol Barrels from the product professionals at CZ Custom will last you an unbelievably long time.
CZ Custom has been making high-quality products for a very long time, and the CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Threaded Pistol Barrel is their way of revealing just how much they are concerned.
Here at OpticsPlanet, we make it our obligation to get the perfect product for your needs, and featuring the CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Threaded Pistol Barrel is one thing that we are delighted to offer.
Specifications for CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Threaded Pistol Barrel:
| Manufacturer: | CZ Custom |
| Color: | Silver |
| Finish: | Polished |
| Fabric/Material: | Stainless Steel |
| Barrel Length: | 5.8 in |
| Barrel Twist Rate: | 1-16 |
| Flutes: | No |
| Caliber: | 9mm Luger |
| Barrel Material: | Stainless Steel |
| Gun Make: | CZ |
| Gun Model: | CZ TS Orange, CZ TS 2 |
| Weight: | 5.4 oz |
| Gas Block Journal Size-Diameter: | 0.55 in |
| Firearms Threads Per Inch: | 1/2x28 |
| Gun Type: | Pistol |
Features of CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
- Some fitting maybe required, gunsmith recommended.
- Thread protector not included
Package Contents:
- CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Threaded Pistol Barrel
CZ Custom CZ TS 2, CZ TS Orange 9mm Luger Threaded Pistol Barrel Orderable Models
List of Orderable Models
- CZ Custom CZ TS 2 CZ TS Orange 9mm Luger Threaded Pistol Barrel, 5.8 inch, 1-16, Polished, Silver, 30172 , MPN: 30172 , Code: 6R8-PTB-CZNP12-30172