1 of 3 images
Damascus Hunter Horn/Resin
2 of 3 images
Damascus Hunter Horn/Resin
3 of 3 images
Damascus Hunter Horn/Resin
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 7.5 in
- Overall Length:
- 12.5 in
- Blade Material:
- Damascus Steel
- Additional Features:
- Lanyard Hole
Code: 14P-KN1-DM1305
MPN: DM1305
UPC: 801608013054
List: $127.95Save 55%
$57.99
Product Info for Damascus Hunter Horn/Resin
12.5" (31.75cm) overall. 7.5" (19.05cm) Damascus steel blade. Full tang. Lanyard hole. Horn and resin handle. Black leather belt sheath. Boxed.![]()
Specifications for Damascus Hunter Horn/Resin:
| Manufacturer: | Damascus |
| Blade Length: | 7.5 in |
| Overall Length: | 12.5 in |
| Blade Material: | Damascus Steel |
| Knife Application: | Hunting |
| Weight: | 1.02 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Length: | 31.75 cm |
Package Contents:
- Damascus Hunter Horn/Resin
Damascus Hunter Horn/Resin Orderable Models
List of Orderable Models
- Damascus Hunter Horn/Resin , MPN: DM1305 , UPC: 801608013054 , Code: 14P-KN1-DM1305
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare