1 of 1 images
Dexter Russell Green River Traditional Fish
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 5 in
- Overall Length:
- 9 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Handle Color:
- Brown Wood
- Color:
- Brown
Code: 4HY-KN1-DX10411-4215
MPN: 4215
UPC: 871373564358
$41.99
Product Info for Dexter Russell River Traditional Fish 5.00 in Carbon Steel Fixed Blade Knife
9" (22.86cm) overall. 5" (12.7cm) satin finish high carbon stainless blade. Brown wood handle. Full tang. Bulk packed.![]()
Specifications for Dexter Russell River Traditional Fish 5.00 in Carbon Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Dexter Russell |
| Blade Length: | 5 in |
| Overall Length: | 9 in |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Knife Application: | Fixed Blade |
| Handle Color: | Brown Wood |
| Weight: | 0.24 lb |
| Color: | Brown |
| Length: | 22.86 cm |
Package Contents:
- Dexter Russell Green River Traditional Fish
Dexter Russell River Traditional Fish 5.00 in Carbon Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Dexter Russell River Traditional Fish 5.00 in Fixed Blade Knife, Brown wood, 4215 , MPN: 4215 , UPC: 871373564358 , Code: 4HY-KN1-DX10411-4215
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare