1 of 2 images
Dirty Bird Knives Fox Mod III Fixed Blade Blk SW
2 of 2 images
Dirty Bird Knives Fox Mod III SW Micarta Fixed Blade Knife, 8in Overall, 3.75in Stonewash/Satin 154CM Blade, Black Canvas Micarta Handle, Kydex Sheath, DBKFM3220201
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.75 in
- Overall Length:
- 8 in
- Blade Material:
- 154CM Stainless Steel
- Handle Color:
- Black
- Additional Features:
- Lanyard Hole
- Color:
- Black
Code: 5P4-KN1-DBKFM3220201-DBKFM3220201
MPN: DBKFM3220201
UPC: 871373581270
List: $199.99Save 33%
$133.99
Product Info for Dirty Bird Knives Dirty Bird s Fox MIII 3.75 in 154CM Stainless Steel Fixed Blade Knife
Stonewash and Satin finish 154CM stainless blade. Black canvas micarta handle. Full, extended tang. Lanyard hole. Black Kydex belt sheath.![]()
Specifications for Dirty Bird Knives Dirty Bird s Fox MIII 3.75 in 154CM Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Dirty Bird Knives |
| Blade Length: | 3.75 in |
| Overall Length: | 8 in |
| Blade Material: | 154CM Stainless Steel |
| Handle Color: | Black |
| Weight: | 0.46 lb |
| Additional Features: | Lanyard Hole |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
| Length: | 20.32 cm |
Package Contents:
- Dirty Bird Knives Fox Mod III SW Micarta Fixed Blade Knife
Dirty Bird Knives Dirty Bird s Fox MIII 3.75 in 154CM Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Dirty Bird Knives Dirty Bird s Fox MIII 3.75 in Fixed Blade Knife, DBKFM3220201 , MPN: DBKFM3220201 , UPC: 871373581270 , Code: 5P4-KN1-DBKFM3220201-DBKFM3220201
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare