Tap Tap to Zoom
- Blade Length:
- 3.25 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Gold
Code: 4J0-KN-EOS094-MININAUTILUSBLACKGOLD
MPN: MINI NAUTILUS BLACK/GOLD
UPC: 871373564655
Product Info for EOS Mini Nautilus Framelock Gold 3.25 in Carbon Steel Folding Knife
5" (12.7cm) closed. 3.25" (8.26cm) black coated CPM S90V stainless blade. Black titanium handle with carbon fiber onlay. Thumb pull. Extended tang. Lanyard hole. Pocket clip. Gold handle accents. Boxed.![]()
Specifications for EOS Mini Nautilus Framelock Gold 3.25 in Carbon Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | EOS |
| Blade Length: | 3.25 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.5 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Gold |
Package Contents:
- EOS Mini Nautilus Framelock Gold
EOS Mini Nautilus Framelock Gold 3.25 in Carbon Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- EOS Mini Nautilus Framelock Gold 3.25 in Folding Knife, MININAUTILUSBLACKGOLD , MPN: MINI NAUTILUS BLACK/GOLD , UPC: 871373564655 , Code: 4J0-KN-EOS094-MININAUTILUSBLACKGOLD