Tap Tap to Zoom
- Color:
- Gray
- Size:
- 3.5 in
- Fabric/Material:
- Aluminum
- Quantity:
- 1
- Weight:
- 1.06 oz
Code: 4J0-SCD-F77EA95A-BHQ-79919
MPN: BHQ-79919
Prices and availability subject to change.
Product Info for EOS Screw Blaster Keychain Screwdriver
The EOS Screw Blaster is a solid aluminum keychain bit driver that's compatible with any 1/4 hex bit. Can be attached to a key ring or lanyard for easy everyday carry.![]()
Specifications for EOS Screw Blaster Keychain Screwdriver:
| Manufacturer: | EOS |
| Color: | Gray |
| Size: | 3.5 in |
| Fabric/Material: | Aluminum |
| Quantity: | 1 |
| Weight: | 1.06 oz |
| Fit: | Regular |
| Activity/Occasion: | Outdoor, Hike, Casual, Travel, Work |
| Age Group: | Adults |
| Application: | Everyday, Outdoor, Work, Casual |
| Seasonal/Temperature Use: | All Seasons |
| Length: | 3.5 in |
| Overall Length: | 3.5 in |
| Style: | Origin |
| Gender: | Unisex |
Package Contents:
- EOS Screw Blaster Keychain Screwdriver
EOS Screw Blaster Keychain Screwdriver Orderable Models
List of Orderable Models
- EOS Screw Blaster Keychain Screwdriver, Gray, 3.50 inch, BHQ-79919 , MPN: BHQ-79919 , Code: 4J0-SCD-F77EA95A-BHQ-79919