Tap Tap to Zoom
- Color:
- Black
- Finish:
- Matte
- Fabric/Material:
- Aluminium Alloy
- Length:
- 8.9 in
- Width:
- 3.45 in
Code: KK-MT-EGW80250-80250
MPN: 80250
UPC: 841370118809
Product Info for Evolution Gun Works Scope Base Hd Bergara Bmr Picatinny Rail
The Evolution Gun Works Scope Base Hd Bergara Bmr Picatinny Rail has been developed to be the ideal way to give yourself the capability to mount your favorite optics onto a steady base. Built by using many of the best performing resources on the market, this Rifle Scope Bases & Rails designed by Evolution Gun Works will give you a tremendous amount of effectiveness and consistency. A large name in the scope mounting market for many years, Evolution Gun Works has been showing the world what it means to create high quality mounting gear, and the Evolution Gun Works Scope Base Hd Bergara Bmr Picatinny Rail is the proof of their perseverance. Here at OpticsPlanet, we want to make certain that you get hold of the product that you are hunting for, and the Evolution Gun Works Scope Base Hd Bergara Bmr Picatinny Rail is among the numerous products we have that we are incredibly delighted to be ready to provide. For a terrific way to confirm you have the best option for your complete shooting demands, buy the Evolution Gun Works Scope Base Hd Bergara Bmr Picatinny Rail.
Specifications for Evolution Gun Works Scope Base Hd Bergara Bmr Picatinny Rail:
| Manufacturer: | Evolution Gun Works |
| Color: | Black |
| Finish: | Matte |
| Fabric/Material: | Aluminium Alloy |
| Length: | 8.9 in |
| Width: | 3.45 in |
| Height: | 1.15 in |
| Dimensions: | 1.15 X 3.45 X 8.90 in |
| Ring Type: | Mil-std 1913 Picatinny |
| Attachment Type: | Picatinny |
Package Contents:
- Evolution Gun Works Egw Scope Base Hd Bergara Bmr Picatinny Rail 0 Moa
Evolution Gun Works Scope Base Hd Bergara Bmr Picatinny Rail Orderable Models
List of Orderable Models
- Evolution Gun Works Scope Base Hd Bergara Bmr Picatinny Rail, Black, 80250 , MPN: 80250 , UPC: 841370118809 , Code: KK-MT-EGW80250-80250