1 of 2 images
Extrema Ratio BD1 R Satin
2 of 2 images
Extrema Ratio BD1 R Satin
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 2.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Satin
Code: 159-KN-EX0226SAT-0410000226SAT
MPN: 04.1000.0226/SAT
UPC: 871373579949
List: $164.00Save 33%
$109.99
Product Info for Extrema Ratio BD1 R 2.75 in Stainless Steel Folding Knife
4.5" (11.43cm) closed. 2.75" (6.99cm) satin finish Bohler N690 stainless spear point blade. Black anodized aluminum handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for Extrema Ratio BD1 R 2.75 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Extrema Ratio |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 4.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.28 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Satin |
Package Contents:
- Extrema Ratio BD1 R Satin
Extrema Ratio BD1 R 2.75 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Extrema Ratio BD1 R 2.75 in Folding Knife, 0410000226SAT , MPN: 04.1000.0226/SAT , UPC: 871373579949 , Code: 159-KN-EX0226SAT-0410000226SAT
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare