1 of 2 images
Extrema Ratio BDO R Ranger Green
2 of 2 images
Extrema Ratio BDO R Ranger Green
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 2.38 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- Ranger Green Nylon
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Green
Code: 159-KN-EX0459GRN-0410000459GRN
MPN: 04.1000.0459/GRN
$89.00
Product Info for Extrema Ratio BDO R Ranger 2.38 in Stainless Steel Folding Knife
3.75" (9.53cm) closed. 2.38" (6.05cm) stonewash finish Bohler N690 stainless blade. Ranger green nylon handle. Extended tang. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for Extrema Ratio BDO R Ranger 2.38 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Extrema Ratio |
| Blade Length: | 2.38 in |
| Closed Length: | 3.75 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | Ranger Green Nylon |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.2 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- Extrema Ratio BDO R Ranger Green
Extrema Ratio BDO R Ranger 2.38 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Extrema Ratio BDO R Ranger 2.38 in Folding Knife, Ranger green nylon, 0410000459GRN , MPN: 04.1000.0459/GRN , Code: 159-KN-EX0459GRN-0410000459GRN
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare