1 of 2 images
Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert Warfare
2 of 2 images
Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert Warfare
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Brown
Code: 159-KN-EX0144DW-0410000144DW
MPN: 04.1000.0144/DW
List: $222.56Save 15%
$189.00
Product Info for Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert Warfare 3.00 in Stainless Steel Folding Knife
4" (10.16cm) closed. 3" (7.62cm) Bohler N690 stainless tanto blade. Desert tan anodized aluminum handle. Thumb stud. Pocket clip. Desert Warfare finish blade. Boxed.![]()
Specifications for Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert Warfare 3.00 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Extrema Ratio |
| Blade Length: | 3 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.38 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Brown |
Package Contents:
- Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert Warfare
Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert Warfare 3.00 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert Warfare 3.00 in Folding Knife, 0410000144DW , MPN: 04.1000.0144/DW , Code: 159-KN-EX0144DW-0410000144DW
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare