1 of 2 images
Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert
2 of 2 images
Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 2.75 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Desert
Code: 159-KN-EX0143DW-0143DW
MPN: 0143DW
List: $222.56Save 11%
$198.00
Product Info for Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert 2.75 in Stainless Steel Folding Knife
4" (10.16cm) closed. 2.75" (6.99cm) Bohler N690 stainless drop point blade. Desert tan anodized aluminum handle. Thumb stud. Pocket clip. Desert warfare blade finish. Boxed.![]()
Specifications for Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert 2.75 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Extrema Ratio |
| Blade Length: | 2.75 in |
| Closed Length: | 4 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.36 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Desert |
Package Contents:
- Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert
Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert 2.75 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Extrema Ratio BF1 Linerlock Desert 2.75 in Folding Knife, 0143DW , MPN: 0143DW , Code: 159-KN-EX0143DW-0143DW
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare