1 of 2 images
Extrema Ratio BF2 CD Linerlock SW
2 of 2 images
Extrema Ratio BF2 CD Linerlock SW
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 3.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Condition:
- New
- Additional Features:
- Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 159-KN-EX0145SW-0410000145SW
MPN: 04.1000.0145/SW
List: $251.45Save $5.46
$245.99
Product Info for Extrema Ratio BF2 CD Linerlock SW 3.50 in Stainless Steel Folding Knife
5" (12.7cm) closed. 3.5" (8.89cm) stonewash finish Bohler N690 stainless blade. Black anodized aluminum handle. Thumb stud. Pocket clip. Boxed.![]()
Specifications for Extrema Ratio BF2 CD Linerlock SW 3.50 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Extrema Ratio |
| Blade Length: | 3.5 in |
| Closed Length: | 127 mm |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Condition: | New |
| Additional Features: | Pocket Clip. |
| Weight: | 0.5 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Extrema Ratio BF2 CD Linerlock SW
Extrema Ratio BF2 CD Linerlock SW 3.50 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Extrema Ratio BF2 CD Linerlock SW 3.50 in Folding Knife, 0410000145SW , MPN: 04.1000.0145/SW , Code: 159-KN-EX0145SW-0410000145SW
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare