1 of 1 images
FAB Defense Speedlight G2 350 RE 18650 2000 Lumens LED Weapon Light, Lithium Ion Battery, Black, fx-speed350re
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Light Output:
- 2000 lumens
- Battery Type:
- 18650, Lithium Ion
- Beam Color:
- White
- Color:
- Black
Code: 1S0-FLW-SPPG3-FX-SPEED350RE
MPN: fx-speed350re
UPC: 7290111588341
List: $142.20Save $11.30
$130.90
Product Info for FAB Defense Speedlight G2 350 RE 18650 2000 Lumens LED Weapon Light
The Speedlight RE 350 is a rechargeable tactical flashlight designed specifically for use as a firearm-mounted flashlight.![]()
Specifications for FAB Defense Speedlight G2 350 RE 18650 2000 Lumens LED Weapon Light:
| Manufacturer: | FAB Defense |
| Light Output: | 2000 lumens |
| Bulb Type: | LED |
| Battery Type: | 18650, Lithium Ion |
| Beam Color: | White |
| Color: | Black |
| Diameter: | 25 mm |
| Length: | 121 mm |
| Weight: | 98 g |
| Weather Resistance: | Water Resistant, Dustproof |
| Finish: | Black |
Package Contents:
- FAB Defense Speedlight G2 350 RE 18650 2000 Lumens LED Weapon Light
FAB Defense Speedlight G2 350 RE 18650 2000 Lumens LED Weapon Light Orderable Models
List of Orderable Models
- FAB Defense Speedlight G2 350 RE 18650 2000 Lumens LED Weapon Light, Lithium Ion Battery, Black, fx-speed350re , MPN: fx-speed350re , UPC: 7290111588341 , Code: 1S0-FLW-SPPG3-FX-SPEED350RE
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare