1 of 1 images
Frost Stag Resin Fixed Blade Knife, 6.5in Overall, 4in, Satin Finish Stainless Blade, Stag Bone Resin Handle, Nylon Sheath, SW-600SBR
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 4 in
- Overall Length:
- 6.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Stag Bone Resin
Code: 15O-KN1-FSW600SBR-SW-600SBR
MPN: SW-600SBR
UPC: 026615090229
$31.99
Product Info for Frost Stag Resin 4.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
Satin finish stainless blade. Stag bone resin handle. Nickel silver guard and aluminum pommel. Black nylon belt sheath.![]()
Specifications for Frost Stag Resin 4.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 4 in |
| Overall Length: | 6.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Stag Bone Resin |
| Weight: | 0.32 lb |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 16.51 cm |
Package Contents:
- Frost Fixed Blade Stag Resin Knife
Frost Stag Resin 4.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Frost Stag Resin 4.00 in Fixed Blade Knife, Stag bone resin, SW600SBR , MPN: SW-600SBR , UPC: 026615090229 , Code: 15O-KN1-FSW600SBR-SW-600SBR
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare