1 of 1 images
Frost Wood Fixed Blade Knife, 12.5in Overall, 7.25in, Satin Finish Stainless Blade, Tiger Striped Wood Handle, Nylon Sheath, SHP-166RW
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 7.25 in
- Overall Length:
- 12.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Tiger Striped Wood
Code: 15O-KN1-FSHP166RW-SHP-166RW
MPN: SHP-166RW
UPC: 026615182580
List: $40.95Save 12%
$35.99
Product Info for Frost Wood 7.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
Satin finish stainless blade. Tiger striped wood handle. Stainless guard and pommel. Black nylon belt sheath.![]()
Specifications for Frost Wood 7.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 7.25 in |
| Overall Length: | 12.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Tiger Striped Wood |
| Weight: | 0.98 lb |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 31.75 cm |
Package Contents:
- Frost Fixed Blade Wood Knife
Frost Wood 7.25 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Frost Wood 7.25 in Fixed Blade Knife, Tiger striped wood, SHP166RW , MPN: SHP-166RW , UPC: 026615182580 , Code: 15O-KN1-FSHP166RW-SHP-166RW
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare