1 of 1 images
Frost Frost Falcon Bowie Knife, 12in Overall, 7in, Satin Stainless Bowie Blade, Bone/Wood Handle, Leather Sheath, CW-701WW
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 7 in
- Overall Length:
- 12 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Walnut, Decorative Bone, And Pakkawood
Code: 15O-KN1-FCW701WW-CW-701WW
MPN: CW-701WW
UPC: 026615165101
List: $42.95Save 12%
$37.99
Product Info for Frost Falcon Bowie 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife
Satin finish stainless bowie blade. Brass guard and pommel. Walnut, decorative bone, and pakkawood handle. Brown leather belt sheath.![]()
Specifications for Frost Falcon Bowie 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Frost |
| Blade Length: | 7 in |
| Overall Length: | 12 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Walnut, Decorative Bone, And Pakkawood |
| Weight: | 1.18 lb |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 30.48 cm |
Package Contents:
- Frost Frost Falcon Bowie Knife
Frost Falcon Bowie 7.00 in Stainless Steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Frost Falcon Bowie 7.00 in Fixed Blade Knife, Walnut, decorative bone, and pakkawood, CW701WW , MPN: CW-701WW , UPC: 026615165101 , Code: 15O-KN1-FCW701WW-CW-701WW
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare