1 of 2 images
Ganzo Knives Firebird Linerlock Black CF
2 of 2 images
Ganzo Knives Firebird Linerlock Black CF
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 2.63 in
- Blade Material:
- Carbon Steel
- Condition:
- New
- Handle Color:
- G10 And Carbon Fiber
- Additional Features:
- Lanyard Hole., Pocket Clip.
- Color:
- Black
Code: 4OV-KN-GAFH924CF-FH924-CF
MPN: FH924-CF
UPC: 860009675124
List: $49.99Save $2.00
$47.99
Product Info for Ganzo Knives Firebird Linerlock CF 2.63 in Carbon Steel Folding Knife
3.63" (9.22cm) closed. 2.63" (6.68cm) satin finish D2 tool steel blade. Thumb pull. Lanyard hole. Pocket clip. G10 and carbon fiber handle. Boxed.![]()
Specifications for Ganzo Knives Firebird Linerlock CF 2.63 in Carbon Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | Ganzo Knives |
| Blade Length: | 2.63 in |
| Closed Length: | 3.63 in |
| Blade Material: | Carbon Steel |
| Condition: | New |
| Handle Color: | G10 And Carbon Fiber |
| Additional Features: | Pocket Clip., Lanyard Hole. |
| Weight: | 0.24 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Black |
Package Contents:
- Ganzo Knives Firebird Linerlock Black CF
Ganzo Knives Firebird Linerlock CF 2.63 in Carbon Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Ganzo Knives Firebird Linerlock CF 2.63 in Folding Knife, G10 and carbon fiber, FH924CF , MPN: FH924-CF , UPC: 860009675124 , Code: 4OV-KN-GAFH924CF-FH924-CF
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare