1 of 3 images
German Eye Clodbuster Jr Green
2 of 3 images
German Eye Clodbuster Jr Green
3 of 3 images
German Eye Clodbuster Jr Green
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 2.5 in
- Blade Material:
- Stainless Steel
- Handle Color:
- Green Smooth Synthetic
- Color:
- Green
Code: 15S-KN-GE99JRG-9870TURTURQUOISE
MPN: 9870 TUR (TURQUOISE)
UPC: 871373570113
List: $77.95Save 15%
$65.99
Product Info for German Eye Clodbuster Jr 2.50 in Stainless Steel Folding Knife
3.5" (8.89cm) closed. Satin finish stainless blade(s). Green smooth synthetic handle. Slip joint. Boxed.![]()
Specifications for German Eye Clodbuster Jr 2.50 in Stainless Steel Folding Knife:
| Manufacturer: | German Eye |
| Blade Length: | 2.5 in |
| Closed Length: | 3.5 in |
| Blade Material: | Stainless Steel |
| Handle Color: | Green Smooth Synthetic |
| Weight: | 0.14 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Green |
Package Contents:
- German Eye Clodbuster Jr Green
German Eye Clodbuster Jr 2.50 in Stainless Steel Folding Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- German Eye Clodbuster Jr 2.50 in Folding Knife, Green smooth synthetic, 9870TURTURQUOISE , MPN: 9870 TUR (TURQUOISE) , UPC: 871373570113 , Code: 15S-KN-GE99JRG-9870TURTURQUOISE
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare