Tap Tap to Zoom
This page is for information purpose only
Opticsplanet, Inc. does not sell firearms and does not have a Federal Firearms License (FFL).
Product Info for GForce Arms GF2P Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 20 in barrel - FRRMPG
Gforce Arms GF2P12 GF2P 12 Gauge Pump 3" Chamber 7+1 20" Fixed Cylinder Bore, Black, 5rd Shell Carrier Stock, Rubber Pistol Grip, Blade Sight, 3rd Shell Holder on Rec![]()
Specifications for GForce Arms GF2P Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 20 in barrel - FRRMPG:
| Manufacturer: | GForce Arms |
| Gun Model: | GForce Arms GF2P |
| Gun Type: | Shotgun |
| Gauge: | 12 |
| Barrel Length: | 20 in |
| Action Type: | Pump Action |
| Choke Type: | Cylinder Bore |
| Shotgun Chamber Length: | 3 in |
| Magazine Capacity: | 7 Round |
| Sight Configuration: | Fixed Blade Front |
| Weight: | 7 lb |
| Height: | 2.7 in |
| Width: | 8.2 in |
| Length: | 43 in |
Package Contents:
- GForce Arms GF2P Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 20 in barrel
GForce Arms GF2P Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 20 in barrel - FRRMPG Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- GForce Arms GF2P Pump Action Shotgun, 12 Gauge, 20 in barrel, 7 Round, GF2P12-FRRMPG , MPN: GF2P12 , Code: 5WK-FS2-SHTC48-GF2P12-FRRMPG







































