1 of 2 images
Gil Hibben Silver Shadow Dagger Hellfyre
2 of 2 images
Gil Hibben Silver Shadow Dagger Hellfyre Knife, 12.25in Overall, 7.25in Hellfyre Damascus Blade, Orange Wire Wrapped Handle, Leather Sheath, GH0441RD
Tap Tap to Zoom
Questions & Answers
- Blade Length:
- 7.25 in
- Overall Length:
- 12.25 in
- Blade Material:
- Damascus Steel
- Color:
- Orange
Code: 166-KN1-GH0441RD-GH0441RD
MPN: GH0441RD
UPC: 760729183865
List: $228.95Save 43%
$129.99
Product Info for Gil Hibben Shadow Dagger Hellfyre 7.25 in Damascus steel Fixed Blade Knife
Orange wire wrapped handle. Steel guard and pommel. Hellfyre Damascus blade. Black leather belt sheath.![]()
Specifications for Gil Hibben Shadow Dagger Hellfyre 7.25 in Damascus steel Fixed Blade Knife:
| Manufacturer: | Gil Hibben |
| Blade Length: | 7.25 in |
| Overall Length: | 12.25 in |
| Blade Material: | Damascus Steel |
| Weight: | 1.1 lb |
| Quantity: | 1 |
| Color: | Orange |
| Length: | 31.12 cm |
Package Contents:
- Gil Hibben Silver Shadow Dagger Hellfyre Knife
Gil Hibben Shadow Dagger Hellfyre 7.25 in Damascus steel Fixed Blade Knife Orderable Models
List of Orderable Models
- Gil Hibben Shadow Dagger Hellfyre 7.25 in Fixed Blade Knife, GH0441RD , MPN: GH0441RD , UPC: 760729183865 , Code: 166-KN1-GH0441RD-GH0441RD
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare