Tap Tap to Zoom
- Color:
- Khaki
- Additional Features:
- No
- Condition:
- New
- Quantity:
- 1
Code: 1D4-H2-98099-50KKGR-XL
MPN: 50KKGR-XL
UPC: 719799507064
Product Info for Glacier Glove Outback Hat 98099
The Outback hat is good looking hat with excellent sun protection. This item is a favorite of both men and women. Brim buttons up at sides to offer a different look than your standard sun hat. Hat has a strap in the back to offer the option of adding a universal shade.![]()
Specifications for Glacier Glove Outback Hat 98099:
| Manufacturer: | Glacier Glove |
| Age Group: | Adults |
| Color: | Khaki |
| Additional Features: | No |
| Weight: | 0.55 lb |
| Condition: | New |
| Quantity: | 1 |
| Length: | 14 |
| Width: | 14 in |
| Height: | 1 in |
| Size: | Extra Large |
Package Contents:
- Glacier Glove Outback Hat
Glacier Glove Outback Hat 98099 Orderable Models
List of Orderable Models
- Glacier Glove Outback Hat Xl 50KKGR XL , MPN: 50KKGR-XL , UPC: 719799507064 , Code: 1D4-H2-98099-50KKGR-XL
Glacier Glove Outback Hat 98099 Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Glacier Glove Outback Hat 98099 , MPN: 50KKGR-M , UPC: 719799507040 , Code: 1D4-H2-98099-50KKGR-M