Tap Tap to Zoom
Ideal for practically any shooter, the Guntec USA Aluminum Vertical Grip For M-LOK System offers you the ideal grasp on your weapon. The best vertical firearm grip will help you to keep a perfect hold on your firearm when you need it most. And thanks to the Guntec USA Aluminum Vertical Grip For M-LOK System, receiving a high quality vertical front grip hasn't ever been less complicated. In an effort to ensure that you are shooting with some of the highest quality grips offered, these Long Gun Grips from Guntec USA are made by using extremely resilient and reliable supplies. Guntec USA has been generating premium quality weapon grips for many years, and the Guntec USA Aluminum Vertical Grip For M-LOK System is the consequence of their endeavors to offer you fantastic products that will not demolish your finances. If you're searching for the ideally suited way to ensure you have an impressive grip on your firearm, choose the Guntec USA Aluminum Vertical Grip For M-LOK System.
| Manufacturer: | Guntec USA |
| Finish: | Anodized |
| Gun Make: | AR Platform |
| Gun Model: | AR-15 |
| Material: | T6 Aluminum |
| Length: | 1.3 in |
| Width: | 1.1 in |
| Height: | 3 in |
| Mount: | M-LOK |
| Mount Type: | M-LOK |